Pravidla fóra

Pravidla fóra a jiné důležité informace, nová oznámení, modifikace fóra, nové funkce a podobně. Sledujte prosím tuto sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tibeth
Administrátor fóra
Reactions:
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 27. dub 2017 21:26:32

Pravidla fóra

Příspěvek od Tibeth » stř 31. kvě 2017 2:19:30

Pravidla fóra na webu Tibeth.cz

1) DODRŽUJTE ZÁKONY
Nezveřejňujte příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR či propagují nezákonné činnosti. Komentáře a diskusní fóra slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma. Diskutující nesmí zastrašovat nebo vyhrožovat násilím jednotlivci či skupinám lidí. Stejně tak nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost nebo diskriminaci určité skupiny právě kvůli příslušnosti k národu, rase nebo náboženství. Do komentářů a diskusních fór nepatří vulgarismy, urážky, pomluvy nebo obscénnosti. Do komentářů není povoleno vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem nebo obsahem legálním, ale nesouvisejícím s tématem diskuze. Diskutující musí respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách - např. jejich telefonní čísla, plné adresy apod. Diskutující se nesmí vydávat za někoho jiného.Každý uživatel zodpovídá za své vlastní příspěvky! Jakékoliv příspěvky účastníků vložené do diskuzí vyjadřují výhradně jejich názory a stanoviska a provozovatel serveru ani autor tohoto fóra nenese za příspěvky účastníků žádnou odpovědnost.

Pokud vkládáte citaci nebo obrázek, které nejsou vaším dílem, je minimálně slušnost uvést původní zdroj nebo jeho autora !

2) PŘEHLEDNOST
Když zakládáte nové vlákno, použijte smysluplný a informativní předmět tématu. Názvy jako "Žádost o radu" či "Koukněte na tohle" jsou naprosto k ničemu. Nezakládejte však duplicitní témata, která zde již existují.V případě, že používáte citaci, citujte pouze to, na co reagujete, a zbytek odmažte. Pokud chcete pokračovat v započaté debatě, použijte tlačítko "Odpovědět" u příspěvku, k němuž se chcete vyjádřit. Pokud však chcete navázat na debatu, která už zmizela v historii fóra a vy proto zakládáte nové téma, uveďte odkaz na původní debatu. Toto pravidlo slouží přehlednosti a lepší čitelnosti fóra.

3) PŘÍSPĚVKY
Jeden problém - jedno vlákno. Pro větší přehlednost fóra by mělo být jedno vlákno zasvěceno jednomu problému. Pište k tématu. Vyvarujte se zbytečného odbočování od tématu i příspěvků s nulovou informační hodnotou, a to zejména v odborných podfórech (tj. všechna mimo OffTopic).(Příspěvky s nulovou informační hodnotou jsou zejména (ale nejen) ty, jejichž obsahem je pouze smajlík či "Pěkné!", "To se mi líbí." apod.)
Pokud se chcete uživatele zeptat na něco, co nesouvisí s tématem, použijte soukromou zpráv, nebo příspěvek napište do příslušeného vlákna (či takové vytvořte, pokud ještě neexistuje).

4) HLEDEJTE
Berte ohled na ostatní a neplýtvejte jejich časem. Než se zeptáte, zkuste najít odpověď pomocí odkazu "Vyhledávání". Snažte se nejdříve o problému něco nastudovat sami a pak se zeptejte na to, čemu nerozumíte nebo co jste nenašli. Málokomu se chce znovu a znovu odpovídat na jednoduché dotazy, na něž lze najít v diskuzi dostatek odpovědí. Lidé raději odpovídají tazatelům, kteří projevili alespoň nějakou snahu o nalezení řešení.

5) FORMÁT
Snažte se o stručnost a výstižnost. Nekopírujte do odpovědí dlouhé texty či zákony. V případě, že používáte citaci, citujte pouze to, na co reagujete, a zbytek odmažte. Necitujte přímo předcházející příspěvek. Stačí ocitovat tu nejdůležitější část a přidat informaci, kde lze nalézt úplné znění.Věnujte pozornost formátu textu. Nepište Nepište jen VELKÝMI PÍSMENY. V internetových diskusích je to považováno za křik a jako takové neslušné. Pro zvýraznění textu použijte tučné písmo nebo kurzivu. Omezte počet vykřičníků, smajlíků apod. Než dotaz odešlete, přečtěte si ho po sobě ještě jednou a zkuste opravit případné gramatické chyby či překlepy.Pište "hezky česky". Snažte se psát bez gramatických i stylistických chyb, používejte interpunkci a dělení na odstavce. Pokud můžete, pište s
diakritikou. Ostatní budou vaše příspěvky číst raději. Za toho pravidlo samozřejmě nebudete trestáni, ale přispějete k příjemnější diskuzi. Zcela zakázáno je však psát "hUsTjAcK0U Cz3sTyN0u" !

6) SLUŠNOST
Uvědomte si, že lidé, kteří zde radí, tak činí dobrovolně a bezplatně. Slova "prosím" a "děkuji" rozhodně nejsou zbytečná. Na fórum rozhodně nepatří hádky, agresivita, urážky, vulgarity atd. Též vyjádření typu "žádám o odpověď" vyznívá poněkud arogantně a může někoho odradit od pomoci. Nepřenášejte na toto fórum hádky z jiných diskusí. Toto fórum si má udržet odbornou a přátelskou atmosféru. Neuražte se, pokud Vám někdo tyká. V internetových komunitách je to běžným zvykem a není to výrazem nezdvořilosti. Dodržujte pokyny MODů,
nehádejte se s nimi ! Jsou tady pro to, abychom na fóru udrželi přehlednost, informativnost a přátelskou atmosféru.

7) OT
Chcete-li přidat příspěvek, který není odborným dotazem, nebo není uplně k věci, ale nedokážete
si ho odpustit, uveďte na začátek nadpisu zkratku OT (z angl. Off Topic = mimo téma).
Zkratka OT pomůže odlišit odborné dotazy od přátelského potlachu.

8) ZÁKAZ REKLAMY A JINAK ZÁVADNÝCH ZPRÁV
Je zakázáno vkládat zprávy obsahující reklamu nebo jinou formu propagace, zprávy obsahující neslušné výrazy, či zprávy jinak porušující právní předpisy či dobré mravy. Vkládejte prosím pouze zprávy související s obsahem serveru. Stejně tak fórum neslouží jako rozcestník na jiná diskuzní fóra a odkazy na ně by se tak měly objevovat jen výjimečně v odůvodnitelných případech. V celém fóru (včetně inzece) je bez svolení provozovatele fóra zakázána komerční inzerce. Dále je zakázáno rozesílání nevyžádaných komerčních i nekomerčních nabídek přes soukromou zprávu.

9) ODPOVĚDNOST
Informace a rady vkládané účastníky fóra nejsou poskytované za odměnu. Účastníky fóra nelze považovat za odborníky, pokud se tak sami neoznačí. Redakce serveru a moderátoři fóra si vyhrazují právo odstranit jakoukoliv zprávu bez předchozího upozornění. Každý uživatel je povinen znát aktuální závazná pravidla a dodržovat je. Při porušení pravidel může být příspěvek smazán a uživatel potrestán napomenutím nebo dočasným či trvalým vyloučením z fóra. O trvalém vyloučení rozhoduje administrátor fóra.

Provozovatel fóra si vyhrazuje právo vyloučit i takového uživatele, který neporušuje výslovně výše
uvedená pravidla, ale způsobuje opakovaně nepořádek (provokatéři, Spaměři apod.).

Nezbývá mi než popřát Vám příjemně strávený čas,
při přátelské komunikaci s ostatními členy fóra.

Váš Admin a moderátoři fóra *bonsai*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host